Wypoczywając w Powidzu

Powidz to miejscowość zlokalizowana na Mazurach, a dokładniej w województwie warmińsko-mazurskim. Na uwagę w miejscowości zasługuje kościół świętego Mikołaja. Jest to neogotycki kościół, pochodzący z lat 1863-1864. Kościół ten zbudowany został na miejscu poprzedniej, drewnianej świątyni. Jeśli chodzi o jego wnętrze to uwagę szczególnie przykuwa obraz Matki Boskiej, który pochodzi z XVII wieku oraz późnobarokowa rzeźba Chrystusa.

Zatrzymując się na dłużej w Powidzu warto skorzystać z oferty noclegowej Tawerny nad Dziką Plażą. Jest ona zlokalizowana w Powidzu przy ulicy Dzika Plaża. W ofercie tawerny znajduje się czterdzieści miejsc noclegowych. Obiekt oferuje cztery jednopokojowe domki letniskowe oraz sześć dwupokojowych domków letniskowych. Cena pobytu w jednopokojowym domku wynosi od stu sześćdziesięciu do stu siedemdziesięciu złotych. W skład wyposażenia domku wchodzą: lodówka, kuchenka jednopalnikowa, czajnik, podstawowe naczynia stołowe – szklanki i talerze, sztućce. Ważną informacją powinien być fakt, iż w domkach nie ma dostępu do telewizji. Każdy domek posiada zadaszony taras. Ponadto obiekt ten jest czynny tylko w sezonie od maja do sierpnia. Na terenie, na którym zlokalizowany jest ośrodek istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, kajaków, rowerów wodnych i łodzi wiosłowych. Właściciele obiektu oferują możliwość zorganizowania przyjęć okolicznościowych, szkoleń, kursów, imprez towarzyskich a także różnego rodzaju zjazdów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku dostaną tu możliwość wędkowania bądź pływania żaglówką. Tawerna oddaje do dyspozycji gości bezpłatny i bezpośredni dostęp do jeziora, strzeżoną plażę oraz pomost, z którego rozciąga się przepiękny widok. Na terenie tawerny zlokalizowany jest plac zabaw, który z pewnością zachwyci każdego malucha. Dodatkową atrakcją znajdującą się w okolicy ośrodka jest czarter jachtów oraz szkoła żeglarska.

Miejscowość Powidz jest usytuowana na Szlaku Piastowskim, dlatego wszędzie jest stąd blisko. Odległość do Gniezna wynosi około dwudziestu ośmiu kilometrów. Kolejną atrakcją, która położona jest na terenie Powidza jest kolejka wąskotorowa, która kursuje wzdłuż brzegu jeziora Powidzkiego. Warto przyjechać do tej miejscowości i skorzystać z szerokiej bazy noclegowej [Meteor]. Każdy – nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>