Wydarzenia kulturalne w Sandomierzu

Sandomierz to naprawdę cudowne miasto, jednak od całodniowego chodzenia po nim mogą zaboleć nogi. Dlatego też warto dokonać wcześniejszej rezerwacji schronienia na czas pobytu w Sandomierzu. Nie można się tutaj nudzić pod żadnym względem. Kiedy już zwiedzisz całe miasto, zajrzyj do kalendarza sandomierskich imprez kulturalnych, może akurat trafisz na coś dla siebie.

Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury organizuje masę ciekawych wydarzeń, które zachwycają zarówno mieszkańców jak i turystów. Na „Festiwalu Filmów NieZwykłych” odbywającym się na przełomie kwietnia i maja możemy spotkać się zarówno ze znanymi reżyserami, jak i z ich sztuką. W połowie czerwca turyści i mieszkańcy mogą wziąć udział w Dniach Sandomierza oraz w Truskawkowej Niedzieli. Podczas tych imprez plenerowych organizowane są zabawy i konkursy dla najmłodszych oraz koncerty zarówno lokalnych zespołów artystycznych jak i gwiazd polskiej sceny muzycznej. Kilka tygodni później na bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego odbywa się wydarzenie pod nazwą „Wianki – Noc Świętojańska”. Impreza ta przyciąga turystów z całej Polski. Na początku lipca na Rynku Starego Miasta organizowany jest Jarmark Jagielloński oraz Turniej Rycerski o Miecz Zawiszy Czarnego. Wydarzenie to przyciąga pasjonatów narodowej kultury i tradycji z całej Polski. Podczas imprezy zobaczymy pokazy walk rycerskich, żywe szachy, inscenizacje historyczne, koncerty i tańce dworskie. Sierpniowe festiwale „Dookoła Wody” i „Muzyka w Sandomierzu”, czyli dwa największe muzyczne wydarzenia miasta, oferują ogromną dawkę dobrej muzyki w każdym stylu.

Od niedawna w sandomierskim kalendarzu imprez znalazło się też miejsce na „Festiwal Filmów Kryminalnych” dostarczający dreszczyk niepokoju wszystkich widzom. W połowie wakacji, na przełomie lipca i sierpnia odbywa się „Lato w mieście”. Podczas tej cyklicznej imprezy plenerowej organizowane są między innymi zawody sportowe dla dzieci i młodzieży. Zimą organizowane jest podobne wydarzenie pod nazwą „Zima w mieście”. W listopadzie możemy posłuchać koncertów jazzowych podczas „Witamina Jazz”, wydarzenia kończącego się koncertem andrzejkowym. Kalendarz imprez sandomierskich jest bardzo bogaty szczególnie latem, kiedy do miasta zjeżdżają turyści, a na niebie cały dzień świeci słońce. W Sandomierzu z pewnością każdy turysta znajdzie jakieś wydarzenie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>