Wspomnienia z Dąbek

Ostatnim razem naszym trafionym wyborem na wakacje okazała się niewielka wieś uzdrowiskowa Dąbki – położona niedaleko Darłowa w województwie zachodnio-pomorskim. Było naprawdę wyjątkowo i na pewno będziemy mieć dylemat, czy tam nie wrócić następnym razem. Ale nie wszystko na raz. Po pierwsze, Dąbki to uzdrowisko posiadające ten status od zaledwie 2007 roku. Po drugie, uzdrowisko to ulokowane jest w nieziemsko pięknych rejonach – zdecydowanie główną atrakcją tej miejscowości jest sam Bałtyk z jego złocistą, piaszczystą plażą. Na niej znajduje się przystań, z której skorzystać o każdej porze dnia i nocy mogą kutry rybackie. Jeżeli masz ochotę na świeżą, dopiero co złowioną rybkę – na co czekasz? Zaopatrz się prosto od rybaka! Dąbki leżą nie tylko w sąsiedztwie Bałtyku, ale także Jeziora Bukowo. Nad jeziorem istnieje możliwość wynajmu takiego sprzętu jak kajaki czy rowery wodne. Jest to na pewno doskonała forma rozrywki zwłaszcza dla młodzieży.

Choć Dąbki duże nie są, narzekać na brak dobrego zakwaterowania na czas pobytu po prostu się nie da. Dąbki wyjątkowe noclegi oferują nam poprzez wiele rozmaitych opcji do wyboru, np. Meteor noclegi Dąbki. Poszukując najlepszych dla siebie ofert można z łatwością zauważyć, że baza noclegowa jest naprawdę dobrze rozwinięta zarówno dla samotnie podróżujących, jak i rodzin z dziećmi czy grup. Dodatkowo, niewielka ilość imprez sezonowych sprawia, że miejscowość ta jest naprawdę cicha, a jednocześnie mamy okazję do zawarcia wielu niesamowitych znajomości i przyjaźni. Mówi się, że Dąbki to miejsce przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi oraz starszych osób. Szczerze powiedziawszy, trudno jest nam się z tym zgodzić. Owszem, widzieliśmy bardzo wiele par z małymi dziećmi w wózkach, schorowanych osób w podeszłym wieku też nie brakowało, ale było również wiele podobnych do nas, którzy poszukiwali prawdziwej odskoczni, spokoju ducha od codziennych zawirowań i wymogów stawianych przez ścieżkę kariery. Dąbki to świetne miejsce, wręcz wymarzone do tego, by spokojnie przysiąść w jakimś miejscu, poczytać książkę, zrelaksować się, czy po prostu patrzeć w niebo na chmury, albo leżeć na plaży. Jeżeli ktoś właśnie takiego wypoczynku potrzebuje, to nie trafi lepiej, jak do Dąbek. Nam bardzo pobyt przypadł do gustu. Nasze zakwaterowanie spełniało wszystkie oczekiwania, ceny były przystępne, a wypoczynek bardzo udany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>