Wczasy z dziećmi – Jarosławiec

Jarosławiec to urocza wioska, położna nad Bałtykiem. Dzięki temu, że nawet w sezonie nie jest to bardzo znany kurort, jest tu stosunkowo spokojnie i cicho. Jeśli dodamy do tego ładną, piaszczystą plażę, przystępne ceny pokoi i brak głośnych dyskotek, to będziemy mieć pełny obraz miejsca idealnego na wypoczynek z dziećmi.

Podczas słonecznej pogody, najlepszym placem zabaw dla dziecka jest oczywiście plaża. Może tu do woli budować zamki lub stawiać babki z piasku, pod bacznym okiem rodzica zażywać pierwszych morskich kąpieli, bądź też aż do wieczora chlapać się w słonej wodzie. Nadwątlone siły można zregenerować świeżo wędzoną rybką, frytkami bądź też pysznym gofrem i oczywiście lodami. Wszystkie te pyszności znajdziemy bez trudu w dość licznych budkach gastronomicznych, w pobliżu plaży. Jeśli jednak dziecko (lub też raczej rodzić) poczuje się zmęczone plażowymi atrakcjami, można wybrać się do jarosławieckiego parku, gdzie przy ulicy Parkowej znajduje się piękny i bezpieczny plac zabaw, z drabinkami, huśtawkami, wieżyczkami, zjeżdżalniami, bujawkami, a nawet małą ścianką wspinaczkową. Na rodziców zaś czekają ławki, gdzie mogą spokojnie odpocząć, mają cały czas pieczę nad pociechą.

Gdy dopisuje pogoda, nietrudno więc o rozrywkę dla dziecka. Problemy zaczynają się gdy pogoda się psuje. Ale w Jarosławcu nawet podczas deszczu dzieci nie będą się nudzić. Starsze, warto zabrać do Muzeum Bursztynu, które mieści się przy ulicy Nadmorskiej 1b i gdzie zapoznać się można z genezą bursztynu bałtyckiego, jego odmianami i formami brył, poznać sposoby wydobywania bursztynu, a także obejrzeć przepiękne bursztynowe inkluzje. Niezależnie natomiast od wieku, każde dziecko ucieszy się w wizycie w Aquaparku, który znajduje się przy ulicy Uzdrowiskowej 13, na terenie pensjonatu Panorama Morska.

Wybierając się na wczasy z dziećmi, warto też wcześniej pomyśleć o wyborze pensjonatu czy pokoi gościnnych, gdyż wiele obiektów oferujących pokoje (zobacz tutaj na meteor-turystyka.pl) ma dla rodzin z dziećmi przygotowane liczne atrakcje na miejscu, jak np.: pokoje zabaw, brodziki w ogrodzie, mini place zabaw. Niektóre obiekty oferują także możliwość wynajęcia opiekunki do dziecka lub współpracują z animatorami zabaw. Z pewnością wypoczynek w takim miejscu będzie przyjemny zarówno i dla dziecka, jak i dla rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>