Unieście z Przystanią Rybacką

Wędkowanie w Unieściu jest ciekawą ofertą na spędzanie wolnego czasu nad morzem. Kutry rybackie, świeża ryba, czy wędzarnie z roku na rok przyciągają turystów do miasteczka nad Bałtykiem. Przystań Rybacka znajduje się przy samej plaży w Unieściu. Na co dzień na przystani można podziwiać prace rybaków. Codziennie z Unieścia wypływają kutry na połów dorsza i flądry. Od zawsze te okolice Bałtyku były idealnym miejscem dla wykwalifikowanych wędkarzy jak i amatorów. Warto przyjechać tutaj, zarezerwować kwaterę (noclegi w Unieściu) i podszkolić się w sztuce łowienia ryb. Przy samej przystani dla turystów otwarte jest także kąpielisko, gdzie można nie tylko podziwiać pracę rybaków, ale także piękną faunę i florę Bałtyku.

Pamiątkowa fotografia na tle kutrów rybackich to wspaniała pamiątka przywieziona znad morza. Okolica miejscowości Unieście przypomina gwarny stragan, gdzie spróbować można wędzonych ryb, a co za tym idzie zobaczyć na własne oczy jak w okopconych piecach przygotowuje się te nadmorskie przysmaki. Chlubą miasta są przede wszystkim świeże ryby łowione przez tutejszych wędkarzy. Wędkarze złowić w tych okolicach mogą przede wszystkim: halibuty, węgorze, śledzie. Przy przystani już od dawien dawna na uboczu stoi niepozorna mała wędzarni ryb Pirat. Jest to miejsce niezwykłe, w szczególności polecane dla smakoszy ryb. W menu wędzarni znajdziecie ryby wędzone i smażone, takie jak łosoś, flądra, pstrąg czy dorsz. Wszystkie ryby są świeżo złowione przez rybaków. Rybacy szczególnie upatrzyli sobie te okolice jako cel swoich eskapad wędkarskich, w tym miejscu nad samym morzem zjecie pyszną, świeżą i w dodatku chrupiącą rybkę złowioną z Morza Bałtyckiego.

Jedna myśl na temat “Unieście z Przystanią Rybacką”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>