Rowerem przez Świdny Las

Świnoujście to niezwykłe miasto z pięknymi wyspami nad Bałtykiem, dla miłośników rowerów polecana jest trasa rowerowa Świdny Las. Trasa rowerowa liczy 28 kilometrów, przebiega przez południowy zachód wyspy Uznam. Na trasie można podziwiać piękne miasto Świnoujście, oraz dzikie zakątki Wolińskiego Parku. Szlak ten łączy dzikość natury nadmorskiej miejscowości z piękna architekturą miasta. Tysiące turystów w sezonie letnim zwiedzają ten skrawek Polski, by być wcześniej przygotowanym, warto zajrzeć tutaj kliknij, jest to dobra oferta noclegowa. Szlak przebiega przez malowniczy las gdzie podziwiać można falochron Kanału Piastowskiego.

Na trasie wartymi uwagi miejscami są Kanał Piastowski wybudowany w latach 1876 -1888, Karsiborskie Paprocie, jest to malowniczy rezerwat przyrody z bujnymi, dwumetrowymi paprociami. Wartymi uwagi miejscami na trasie rowerowej wycieczki wokół Świnoujścia są Wyspa Karsibór, Falochron Zachodni w okolicach Kanału Piastowskiego. Ze szlaku można także zboczyć i odwiedzić okoliczny Zalew Szczeciński, jest to idealne miejsce na kilka dni biwakowania z dala od zgiełku i hucznego miasta. Wracając na leśną trasę na dwóch kółkach, nie wolno zapomnieć o zobaczeniu Zatoki Mulnik, fauny i floru okolicznych lasów. A co najważniejsze jedną z wielu atrakcji na trasie jest przeprawa promowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>