Powietrzne wakacje w Borsku

Możliwości sportowe, które w dzisiejszych czasach proponuje nam drugi człowiek są nieskończone. Do dyspozycji jest wiele aktywności: wspinaczka skałkowa, spływy kajakowe, trasy rowerowe, nurkowanie, narciarstwo czy rolki. Prawdopodobnie człowiek mający już na swoim koncie kilkanaście wiosen doświadczył wszystkich tych czynności. Czy to koniec przygód? Bynajmniej. Na wypróbowanie czeka jeszcze wiele atrakcji a w tym jedna, która ukrywa swoje wdzięki pod pojęciem “paralotniarstwo”. Człowiek od dziecka marzył o uniesieniu się w chmury i doświadczeniu uczucia latania. Wrażenie szybowania towarzyszyło nam w snach, często było obiektem naszych westchnień – a teraz jest to jak najbardziej wykonalne. Dlaczego warto spróbować? Przede wszystkim lot na paralotni to jedyne w swoim rodzaju, niezapomniane doznanie. To także doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, dający ogromną satysfakcję. Nie można zapomnieć o największej zalecie: podziwianiu krajobrazu z lotu ptaka – od ogromnych jezior, przez doliny, aż po klify. Brzmi interesująco, prawda?

Jednym z miejsc, które są centrum paralotniarskich aktywności jest stare lotnisko w Borsku. Jest ono nieaktywne, przez co rozwija się tam wyłącznie rekreacja oraz sporty lotnicze. Z racji swoich unikalnych walorów klimatycznych, jest to idealne miejsce do uprawiania paralotniarstwa. Najkorzystniejszą lokalizację mają tu mieszkańcy Trójmiasta, których droga do Borska liczy zaledwie osiemdziesiąt kilometrów. Nie znaczy to, że lotniska nie odwiedzają także turyści z innych miejscowości – co roku przyjeżdżają tu bowiem zainteresowani z całej Polski. Wszystkie informacje na temat transakcji, przygotowania oraz dojazdu znajdują się na stronach internetowych właścicieli szkółek paralotniarskich, zdobyć można zatem cenne informacje, jak zacząć swoją przygodę z lataniem. Instruktorzy szkółek z chęcią doradzą gdzie w pobliżu można się zatrzymać. Noclegi w Borsku można otrzymać przez cały rok – sezon turystyczny trwa tutaj bowiem ciągle (). Do wyboru pozostaje szeroka oferta bazy noclegowej, między innymi domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe czy kempingi. Oprócz samego latania obowiązkowo zgłębić trzeba także inne aktywności, a możliwości w Borsku jest wiele – między innymi pływanie, jazda na rowerze czy obcowanie z naturą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>