Planetarium w Toruniu

Rezerwując noclegi w Toruniu >>klik warto skorzystać z szerokiej oferty atrakcji oraz ciekawych miejsc, które z pewnością zapewnią nam mile spędzony czas i odpowiednią dawkę pozytywnych emocji. Do jednych z najbardziej obleganych i znanych miejsc zalicza się Planetarium. To właśnie tutaj spotkać się można z przestrzenią kosmiczną, zobaczyć gwiazdy i dowiedzieć się nieco więcej na temat zjawisk zachodzących w kosmosie.

Sala Planetarium to miejsce, gdzie dzięki specjalnej aparaturze zobaczyć można pokazy astronomiczne. Trwają około 40 minut, w zależności od tematu opowiadają historię wszechświata i opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie jak i również przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Piorunujące wrażenie robi kopuła o średnicy 15 metrów, na której przedstawione są wszystkie gwiazdy widoczne gołym okiem. Spektakularne pokazy ogląda się z wygodnych siedzeń, które ustawione są w okręgu. Podczas jednego seansu do sali może wejść niemal 200 osób. Nad głowami pojawiają się gwiazdy oraz kosmiczne animacje. Opowieść tej historii prowadzi narrator a efekty podkreśla muzyka. Dodatkowym atutem Planetarium jest możliwość oglądania pokazów w kilku językach, a mianowicie w wersji angielskiej, francuskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej oraz niemieckiej. Sala Geodium natomiast to miejsce, gdzie podziwiać można wystawę interaktywną według własnego pomysłu. W tym miejscu poznać można tajemnice ziemi, ciekawostki z nią związane oraz wiele innych interesujących zagadnień. Trzecia sala w planetarium to Orbitarium. Tutaj centralnym punktem skupień jest model sondy Cassini. Z pulpitów wokół sondy można sterować jej urządzeniami oraz przekonać się do czego służą.

Ta atrakcja toruńska to niesamowite przeżycie i możliwość wejścia w świat niedostępnych przestrzeni. Turyści odwiedzający to miejsce, wychodzą ze zdumieniem i ciekawością chcąc więcej spektakularnych i interesujących miejsc.

Jedna myśl na temat “Planetarium w Toruniu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>