Nikiszowiec – duma Katowic

Osiedle Nikiszowiec to wyjątkowe miejsce na mapie Katowic. To górnicze osiedle urzeka nie tylko architekturą, ale również wyjątkowym klimatem. Jest zdecydowanie jednym z takich, które trzeba odwiedzić, żeby samemu się o tym przekonać. Osiedle zostało zbudowane na początku XX wieku przez braci Zillmann. Miejsce to uważa się za pomnik historii tego rejonu. Okazałe gmachy z cegły oraz zadziwiające szczegóły architektoniczna sprawiają, że przyciąga ono nie tylko turystów, ale także artystów. Było inspiracją dla wielu reżyserów oraz fotografów, jest także chętnie wybieranym miejsce do plenerowych zdjęć ślubnych.Na terenie osiedla znajduje się Muzeum Historii Katowic, mieści się w budynku dawnej pralni i magla.

Oczywiście nie da się ukryć, że Katowice są przede wszystkim okręgiem przemysłowym. Obecnie istnieją tam trzy działające kopalnie, zajmujące się wydobyciem węgla kamiennego oraz dwie huty. Historia wydobycia węgla w tym rejonie sięga 1740 roku, kiedy otworzono pierwszą kopalnię. Miasto to ma jednak wiele do zaoferowania turystom, dlatego warto się tam wybrać, aby dowiedzieć nieco więcej o zaskakującej historii czy geologii tego regionu.

Katowice są jednym z większych miast w Polce oraz zdecydowaną wizytówką Śląska. Nieopodal znajduje się bardzo dobrze prosperujące lotnisko w Pyrzowicach. Wiele osób przyjeżdża do Katowic ze względu na liczne imprezy sportowe i wydarzenia muzyczne, które odbywają się w słynnym Spodku. I chociaż w Polce w ostatnich latach przybyło wspaniałych hal sportowych i aren, Spodek cieszy się niesłabnącą popularnością. Dlatego jeśli akurat mamy w planach udział w jakimś sportowym wydarzeniu albo może po prostu szukamy pomysłu na weekend, warto odwiedzić to miasto. Warto poznawać najciekawsze miejsca naszego kraju i jego historię. To miejsce nas nie rozczaruje, a na pewno pozytywnie zaskoczy. Poszukajmy więc noclegu, bo wybór jest naprawdę szeroki [https://meteor-turystyka.pl/]. Kiedy bliżej się przyjrzymy Katowicom to odkryjemy, że to o wiele więcej niż huty i kopalnie.

Podsumowując, osiedle Nikiszowiec zostało zbudowane na początku XX wieku przez braci Zillmann. Miejsce to uważa się za pomnik historii tego rejonu. Okazałe gmachy z cegły oraz zadziwiające szczegóły architektoniczne sprawiają, że miejsce przyciąga nie tylko turystów, ale także artystów. Było inspiracją dla wielu reżyserów oraz fotografów, jest także chętnie wybieranym miejsce do plenerowych zdjęć ślubnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>