Jak spędzić urlop w Koninie?

Konin jest historycznym miastem leżącym w województwie wielkopolskim. Osoby, które decydują się na spędzenie tam urlopu mają wiele możliwości – większość turystów czas poświęca na zwiedzanie miasta, ponieważ znajduje się tam wiele zabytkowych obiektów, choć oczywiście nie jest to jedyna możliwość. Przebywając w Koninie można także spędzać czas nad wodą, czy wypoczywać z pociechami w miejscach, które zostały przygotowane z myślą o nich.

Większość osób spędzających urlop w Koninie, zwiedzanie miasta zaczyna od malowniczej Starówki. To nic dziwnego, ponieważ znajduje się tam sporo zabytkowych kamienic z pięknymi elewacjami oraz stylowo wykończonymi balkonami. Podczas spaceru po mieście warto zobaczyć także inne zabytki. Na uwagę zasługują między innymi ratusz, XIV-wieczny kościół świętego Bartłomieja, Klasztor Reformatów, czy XIX-wieczna Synagoga. Osoby lubiące zwiedzać ciekawe miejsca powinny wybrać się do Muzeum Okręgowego, którego siedzibą jest dawny zamek. Zwiedzający mają możliwość zobaczenia między innymi dużej kolekcji różnego rodzaju lamp – naftowych, ale także lamp secesyjnych. Ważną atrakcją tego miejsca jest także skansen, gdzie podziwiamy między innymi zagrodę chłopską oraz kuźnię. Warto wiedzieć, że na terenie Konina znajduje się także najstarszy w całej Polsce znak drogowy, który postawiono tam jeszcze w XII wieku.

Należy pamiętać, że urlop w Koninie nie musi się wiązać wyłącznie ze zwiedzaniem zabytków. Ci, którzy chcą postawić na wypoczynek aktywny, mogą wybrać się na przykład nad kąpielisko przy jeziorze. Doskonałą rozrywką okaże się także wizyta w Parku Linowym, w którym znajduje się kilka tras o różnym poziomie trudności – najcięższe z nich o szybsze bicie serca przyprawią nawet największych śmiałków. Podczas pobytu w Koninie dobrze wybrać się także na spacer na Bulwar Nadwarciański, gdzie znajduje się promenada, z której widać piękny Most Toruński. Nie sposób odwiedzić wszystkich tych miejsc w jeden dzień, dlatego należy poszukać wcześniej dogodnych noclegów w Koninie, które pozwolą nam komfortowo spędzić weekend lub urlop i wypocząć od zgiełku dużych miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>