Dolina Chochołowska

Przyjeżdżając w góry, watro pamiętać o tym, aby zwiedzić jak najwięcej miejsc. Wybierając pomiędzy Kościeliskiem a Zakopanem, decydujemy się na bardzo dobry krok. Otóż stolica gór jest przereklamowana i przeludniona w okresie zarówno letnim jak i zimowym. Chcąc odpocząć w chacie przy kominku, gdzie nikt nie będzie zakłócał własnych myśli, musimy zdecydować się na bardziej kameralną miejscowość [zobacz więcej]. Specyficzny górski klimat, świeże mroźne powietrze i zapierające dech w piersi widoki znajdują się w Kościelisku, który dodatkowo cechuje się bardzo klimatyczną atmosferą.

Jedną z głównych atrakcji w pobliżu Kościeliska jest Dolina Chochołowska [przeczytaj więcej], która jest największa oraz najdłuższa w polskich Tatrach. Długość jaką mierzy w całości to, aż 10 kilometrów. Najlepsze uczucie jest wtedy, gdy zdobędzie się już szczyt a niesamowity widok jaki rozciąga się na Tatry oraz pobliskie regiony wynagradza wszystkim trud jaki został włożony w wejście na górę. Podczas całej wyprawy do Doliny Chochołowskiej podążając za znakami, można dotrzeć do przepięknych miejsc. Trasę zdobią znajdujące się na niej atrakcje w postaci cudów natury, których ciężko nie zauważyć. Szlak rozpoczyna się na początku Siwej Polany, gdzie dzięki obszernemu parkingowi można zostawić samochód. Zaraz po wejściu na Polanę po prawej stronie zobaczyć można szpiczaste turnie Mnichów Chochołowskich. Obszar ten przez wiele lat wykorzystywany był do celów pasterskich. Dziś znajdujące się tam zabytkowe budynki gospodarcze stanowią jedną z tamtejszych atrakcji. Idąc dalej można wybrać jedną z dwóch dróg z czego czerwony szlak doprowadza do Trzydniowiańskiego Wierchu, a czarny do Kaplicy św. Jana Chrzciciela. Serdecznie polecamy Kościelisko tym osobom, którzy odpoczywają podczas górskich wędrówek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>