Czar przyrody i zabytków w Łagowie

Łagów jest to miejscowość położona w województwie lubuskim. Warto wiedzieć, iż wieś ta leży na terenie Łagowskiego Parku Narodowego. Ciekawą atrakcją jest zamek Joannitów, który jest zlokalizowany właśnie tu, w Łagowie. W tej miejscowości letniskowej z pewnością warto zobaczyć kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela. Świątynia ta pochodzi z XIX wieku, była przebudowywana w 1876 roku. Wspomniany wcześniej zamek Joannitów został założony na planie czworoboku z narożną, wysoką na 35 metrów wieżą. Wewnątrz obiektu znajduje się między innymi sala gotycka oraz sala z barokowym kominkiem.

Na terenie miejscowości Łagów znajduje się Jezioro Łagowskie oraz Trześniowskie. Zostając na dłużej, warto skorzystać z łagowskiej oferty noclegowej, której przykładem jest Pensjonat Daga. Obiekt ten jest zlokalizowany w miejscowości przy ulicy Pensjonatowej 3. W ofercie znajduje się trzydzieści miejsc noclegowych. Pensjonat Daga posiada 12 pokoi dwuosobowych oraz 4 pokoje trzyosobowe. Cena za pobyt w pokoju dwuosobowym plasuje się od 90 do 100 złotych, natomiast za nocleg w pokoju trzyosobowym zapłacimy od 110 do 130 złotych. Wszystkie oferowane pokoje wyposażone są w łazienki. Ponadto na terenie obiektu jest zadaszony grill oraz taras z fotelami klubowymi i miejsce na ognisko. Możliwe jest także pozostawienie pojazdu w garażu, który kosztuje 10 złotych za dobę.

Łagów to miejscowość letniskowo-wypoczynkowa, która posiada cechy uzdrowiska, położona jest pośród pięknych, bukowych lasów oraz na przesmyku dwóch czystych, zasobnych w ryby jezior – Trześniowskiego i Łagowskiego. Innym miejscem, w którym warto się zatrzymać jest Ośrodek Wypoczynkowy Bajka. Budynek jest zlokalizowany przy ulicy Paderewskiego 6. W swojej ofercie posiada 25 miejsc noclegowych. Obiekt ma zarówno pokoje jak i 3 czteroosobowe domki letniskowe typu bungalow. Pracownicy pensjonatu obsługują gości w trzech językach. Są to polski, angielski oraz rosyjski. Na terenie obiektu można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. Dla dzieci przygotowano park, w którym rosną piękne drzewa i krzewy oraz plac zabaw. Warto wiedzieć, iż na terenie obiektu można nabyć karty wędkarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>