Atrakcje turystyczne Mielna

Każda miejscowość turystyczna oferuje pewne miejsca, których grzechem było by w ogóle nie zobaczyć. Wybierając się w dany region, czasami z góry wiemy, czego możemy się spodziewać, a czasami miejsce może nas zaskoczyć. Nadmorskie miejscowości przyciągają dwa rodzaje turystów. Leni i imprezowiczów oraz fanów pięknej natury i aktywnego sposobu spędzania czasu. Czasami zamiast ręcznika na plażę, możemy ze sobą wziąć rower i wyruszyć na poszukiwanie przygody życia. Mielno oferuje dostęp do różnych miejsc i rozrywek.  Miejscowość posiada szeroką bazę noclegową, która jest różnorodna i dostosowana do potrzeb każdej osoby. Mamy do wyboru w Mielnie apartamenty, prywatne kwatery, domki, schroniska, campingi czy tez pensjonaty.

Przebywając w Mielnie na wakacjach dłuższych lub krótszych, warto odhaczyć na swojej liście priorytetów, kilka wakacyjnych miejscówek. Oczywiście należy wybrać się na plażę i czerpać z szumu fal Bałtyku siłę witalną do życia, ale nie tylko. Jest kilka obiektów, które można odwiedzić w gminie Mielno. Latarnia Morska w Gąskach, druga co do wielkości – jej światło widoczne jest z około 36 kilometrów, turyści mogą krętymi schodami wejść na sam szczyt i zobaczyć niesamowity widok na Morze Bałtyckie, który na pewno pozostanie w pamięci na długo. Turyści zwiedzając Mielno lub szukając noclegu, często pytają o pomnik jelenia, który znajduje się na skwerku w okolicy Urzędu Miasta. Powstał na pamiątkę udanego polowania, jest naturalnej wielkości i stał się niemalże symbolem miasta. Drugim naturalnej wielkości pomnikiem jest mors symbolizujący popularne zjazdy polskich morsów w Mielnie. Turyści bardzo lubią sobie z nim robić zdjęcie.

Kolejną atrakcją są dwie przystanie rybackie, oczywiście ze świeżuteńką rybą do spróbowania. Pierwsza znajduje się w okolicznym Unieściu, druga w miejscowości Chłopy. Oprócz smacznej ryby prosto z morza, miejscowości te zachwycają romantycznymi pejzażami natury, zaakcentowanymi rybackimi łódeczkami. Oczywiście nie może zabraknąć naszej obecności nad jeziorem Jamno, które powstało z dawnej zatoki morskiej. Jezioro łączy się z Morzem Bałtyckim kanałem tzw. Jamieńskim Nurtem. Aby poczuć na sobie powiew zamierzchłej przeszłości, należy udać się do odnowionego grodziska słowiańskiego i posłuchać o życiu pierwszych Słowian, ich zwyczajów, kultury i jadła. Dobrym pomysłem na zabawę w rodzinnym gronie, może być spędzenie czasu na poszukiwaniu „magicznego skarbu” znajdującego się na końcu żywego labiryntu, specjalnie stworzonego z sadzonek drzewa grabowego w Ogrodach Spectabilis z całym kompleksem roślin. Lipowa Aleja – jako alternatywa dla Ogrodów Spectabilis – jest to droga prowadząca przez Mielenkę z Mielna, porośnięta starymi około 150 letnimi lipami. Aleja wybrukowana jest asfaltem, po którym bez trudu można się poruszać, sprawia wrażenie niesamowitego tunelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>