Atrakcje Gliwic

W Polsce nie brakuje dużych miast, Gliwice to jedno z dwudziestu najrozleglejszych i najludniejszych miast w Polsce. Być może nie kojarzy się ono jako miejsce atrakcyjnie turystycznie, jednak – wbrew pozorom – warto je odwiedzić. Gliwice to miejsce pełne atrakcji różnego typu. Warto zaplanować dłuższy pobyt i zorientować się, gdzie znaleźć można dogodne noclegi (sprawdź tutaj –  ). Gliwice kuszą zabytkami. Warto zobaczyć pełne uroku Stare Miasto z ratuszem i ciekawą fontanną. Turysta znajdzie tu liczne kawiarnie, restauracje i galerie.

Na rynku gliwickim odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne. Nie można też pominąć śladów średniowiecznego miasta, które dotrwały do dziś. Ciekawym obiektem jest Zamek Piastowski z fascynującą, różnorodną ekspozycją muzeum gliwickiego oraz dobrze zachowane fragmenty murów obronnych. Podobnie jak zabytki miasta, baza noclegowa Gliwic z pewnością nikogo nie rozczaruje. Warto zostać tu na noc, by poczuć się przez chwilę jak… w Paryżu.

Wśród unikatowych obiektów znajduję się tu bowiem gliwicka radiostacja. Jej częścią jest największy na świecie drewniany obiekt – 111 metrowa wieża z drewna cedrowego. Należy zobaczyć tę budowlę oświetloną kolorowymi światłami, szczególnie w nocy, podczas wieczornego spaceru z ukochaną osobą.

Niezwykłe są także w Gliwicach teatry. Nie tylko świetny jest Teatr Muzyczny o bogatym repertuarze, ale też niesamowite wrażenie robi Teatr w Ruinie. Jest to spalony przez armie radziecką XIX budynek, w którym współcześnie można brać w udział w interesujących przedsięwzięciach artystycznych różnego rodzaju. Warto dlatego zainteresować się bazą noclegową miasta, aby być widzem nie jednego, a wielu niepowtarzalnych spektakli.

W Gliwicach nie można także pominąć ujrzenia najznakomitszego na Śląsku (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk) przykładu budowli neogotyckiej. Jest to katedra, w której odbywają się wspaniałe koncerty muzyki organowej. Wszyscy spragnieni wrażeń artystycznych będą z wizyty w Gliwicach zadowoleni w 100 procentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>